Почетак наставе у другом полугодишту

Изменама Календара васпитно-образовног рада за средње школе предвиђено је да се зимски распуст завршава 15. јануара 2021. године, а да друго полугодиште почиње у понедељак 18. јануара 2021. године. Непарна смена ће ићи пре подне, а парна смена после подне (прве две недеље у другом полугодишту).

На основу одлуке Кризног штаба за сузбијање заразне болести COVID-19 и дописа који је након тога прослеђен од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја предвиђено је да се настава одвија по моделу који је био актуелан од 1. септембра 2020. године и подразумева комбиновани модел наставе. Да подсетимо, ученици сваког одељења су подељени у две групе и свака група наизменично долази сваке друге недеље у школу, где ће имати наставу. Група ученика која одређене недеље није у школи наставу прати од куће online путем. Од понедељка 18.јануара. 2021. године предвиђено је да 2. група ученика сваког одељења буде у школи, а наредног понедељка у школу ће доћи 1. група, и тако наизменично све док овај модел наставе буде актуелан. Измењен Календар рада са распоредом смена можете видети у прилогу.

Почетак наставе у 2. полугодишту и поновни долазак ученика у ђачке клупе подразумева и поштовање свих актуелних епидемиолошких мера које су прописане од надлежних служби. Од понедељка ће се кренути и са редовним дежурством наставника, према распореду који је важећи још од почетка школске године.
Свим запосленима и ученицима желимо на првом месту добро здравље у предстојећој години, као и срећан и успешан почетак другог полугодишта.

ученика

запослених